خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / آموزش کسب و کار اینترنتی / بزرگترین رازی که جوامع مجازی از آن پول در می آورند!

بزرگترین رازی که جوامع مجازی از آن پول در می آورند!

همیشه سوال اینجا بوده است که جوامع مجازی از کجا پول در می آورند، پاسخ بسیاری این هست که جوامع مجازی با تبلیغات یا فروش استیکر درآمد زایی دارند اما آیا واقعا تبلیغات بزرگترین منبع درآمدی جوامع مجازی می باشد یا رازی بزرگتر در پشت پرده وجود دارد ؟ در این مقاله به این راز بزرگ خواهیم پرداخت.

درآمد جوامع مجازی از کجاست ؟

ساده ترین شیوه کسب درآمدی هر جامعه مجازی همیشه تبلیغات بوده و هنوز هم هست اما یک جامعه مجازی برای رسیدن به جایگاهی که بتواند از تبلیغات کسب درآمد کند باید ابتدا به اندازه کافی رشد کند و این رشد نیازمند پرداخت هزینه می باشد.

شما همیشه در اینستاگرام شاهد پست های تبلیغاتی می باشید که سیستم هوشمند اینستاگرام آنها را به شما نشان خواهد داد و حتی اگر قبلا در فیسبوک فعالیت میکردید چنین پست های تبلیغاتی را مشاهده میکردید اما باید به شما بگویم که این منبع بسیار کوچکی از درآمد جوامع مجازی می باشد.

رازی که جوامع مجازی از آن پول پارو میکنند ؟

تعجب خواهید کرد بدانید بزرگترین مشتریان جوامع مجازی که میلیون ها دلار پول هم به سازندگان این برنامه ها پرداخت میکنند شرکت ها و سازمان های خصوصی میباشند.

کمپانی های فیلم سازی برای پیدا کردن یک موضوع برای ساخت فیلمی که فروش میلیارد دلاری آن تضمین شده باشد دست به دامان جوامع مجازی می شوند، کمپانی فیلم سازی از جوامع مجازی تحلیلی را میخرد که نشان میدهد بزرگترین دغدغه مردم چیست و بر اساس آن فیلمی را میسازد و همان چیزی را نمایش میدهد که مردم در ذهنشان به آن فکر میکردند.

در اینجا بر اساس یکی از نظریه های شخصی خودم یک مثال برای شما خواهم آورد، زمانیکه فیلم 2012 ساخته شد مردم مدت خیلی زیادی درباره 2012 که پایان دنیاست با یکدیگر صحبت میکردند و این اطلاعات در جوامع مجازی به سرعت دست به دست میشد، به همین راحتی جامعه مجازی که در آن زمان روی بورس باشد چنین اطلاعات با ارزشی را میتواند میلیون ها دلار بفروشد.

حتی شرکت هایی که کارشان ساخت محصولات و فروش آن در بازارهای جهانی می باشد به راحتی می توانند با خرید اطلاعات در جوامع مجازی متوجه شوند که بزرگترین نیاز بازار جهانی چیست و بعد از چند وقت شما میبینید که محصولی مطابق نیاز شما در بازار وجود دارد.

کلام آخر

همیشه جوامع مجازی با فروش تحلیل های اطلاعاتی از رفتار کاربران در جوامع مجازی می توانند میلیون ها دلار درآمد زایی کنند و یک کسب و کار اینترنتی فوق العاده را اداره کنند، آیا تا به حال تصور میکردید که چنین مدل درآمدی در جوامع مجازی وجود دارد ؟ اگر شما هم نظری دارید خوشحال خواهم شد پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

درباره ی مرتضی محسنی

مطلب پیشنهادی

پنج پیش بینی درباره آینده آموزش در ایران

پنج پیش بینی درباره آینده آموزش در ایران پنج پیش بینی درباره آینده آموزش در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *